Програмску 2018. годину Народна библиотека Осечина започела је представљањем рада Школа глуме.
Ученици школе глуме, која при Библиотеци постоји пету годину за редом  на даскама које живот значе су извели комад „Од бебе до себе“, а по тексту дечјег писца Тода Николетића.

Публика је имала прилику да погледа причу о одрастању до пубертета и спозаје шта је љубав, а од почетка до краја нису престајали аплаузи. Публика је била укључена у представу. Млади глумци аматери били су на професионалном нивоу, а у представи су играли: Сања Николић, Драгана Јовановић, Верица Радовановић, Лазар Васиљевић, Михаило Томић, Ирена Берчек и Јаков Јаковљевић. У улози учитљице појавила се Јелица Зељић; режија, наратор и музички уредник Ана Васиљевић, а тон мајстор и мајстор сцене Бранко Петровић.